Sopockie uzdrowiska

Sopot to nie tylko ważne miejsce na mapie wypoczynkowej czy kulturalnej. To również wciąż ważna destynacja dla osób szukających dłuższego wsparcia w trosce o zdrowie. Historycznie Sopot jest miejscowością uzdrowiskową i do dnia dzisiejszego na jego terenie działają sanatoria i uzdrowiska. Duże zainteresowanie szeroko pojętą odnową biologiczną sprawia, że działają tu liczne hotele, których oferta skierowana jest do osób chcących skorzystać z bogatej oferty spa, rehabilitacji, turnusów dla osób chcących zrzucić nadprogramowe kilogramy i zabiegów kosmetycznych.

Specjalistyczna baza rehabilitacyjna, na którą składa się baza sanatoryjna i uzdrowiskowa, dedykowana jest osobom cierpiącym na schorzenia narządów ruchu, układu krążenia, układu oddechowego lecz również borykających się z otyłością czy depresją. Terapia wielu schorzeń przebiega z wykorzystaniem spacerów brzegiem morza, kąpieli solankowych, pitnej wody solankowej i spacerów na molo.

Ze zdrowotnych dobrodziejstw klimatu i spacerów skorzystać mogą nie tylko osoby cierpiące na określone schorzenia, lecz również wszyscy, którzy potrzebują odpoczynku i chcą przy tym skorzystać z profesjonalnych zabiegów spa czy rehabilitacyjnych. Wybór Sopotu jako miejsca takiej terapii jest zasadny również ze względu na fakt, że jest to miejsce sprzyjające pieszym spacerom, wycieczkom, uzupełnieniu jodu a dodatkowo oferujące możliwość skorzystania z rejsów promem, podziwiania zachodów słońca, czy spróbowania kaszubskiej kuchni.