Sopot nocą, modne miejsce.

Sopot to miasto, które nie śpi. W sezonie letnim zmierzch nie oznacza końca dnia dla turystów – przeciwnie. Zmęczeni słońcem i plażowaniem mogą skorzystać z wieczornych atrakcji, które czekają na nich w centrum miasta.

Znakomity odsetek lokali jest czynny do północy, a wiele z nich do godziny 3 nad ranem, lub do ostatniego gościa. Życie wieczorne i nocne kwitnie głównie przy sopockim Monciaku z powodu dużej ilości klubów i pubów. Jest to miejsce spotkań i wieczornych imprez. Co istotne, zarówno charakter wystroju klubów, jak i grana w nich muzyka znacząco różnią się od siebie, dzięki czemu zapewniają rozrywkę różnym gościom. Ma to również inne uzasadnienie – poszczególne lokalne nie muszą zaciekle rywalizować o klientów. Nocne życie kwitnie również z powodu licznych imprez kulturalnych organizowanych cyklicznie przez miasto, rozbawieni goście nie chcą spać i kontynuują zabawę w lokalach i ogródkach piwnych. Mimo, że wieczory i noce w Sopocie są tłoczne, to imprezy uchodzą za bezpieczne. Wielu gości kończy zabawę na plaży, gdzie docierają nad ranem by zobaczyć wschód słońca.

Sopot stał się w ostatnich latach bardzo modnym kierunkiem, który chętnie odwiedzają gwiazdy i celebryci. Powstające nowe, ekskluzywne hotele przyciągają znanych gości, a ci są najlepszą reklamą i rekomendacją dla miasta.