Sopot z dziećmi – rozrywki dla najmłodszych.

Rodzinny wyjazd to dla wielu rodziców źródło stresu i rozterek dotyczących wyboru miejsca pobytu. Dzieciom należy zapewnić takie atrakcje, by znudzone nie zamęczały rodziców skargami, że nie mają co robić, że się nudzą. Z problemem tym borykają się wszyscy rodzice. Dlatego decydując się na odpoczynek z dziećmi warto upewnić się, że miejsce, w które się wybieramy zapewnia odpowiednie atrakcje. Niewątpliwie Sopot to miasto przyjazne rodzinom z dziećmi, dla których oferuje wiele interesujących sposobów spędzania czasu.

Plaża, piasek, morze

W sezonie letnim największą atrakcją dla większości dzieci jest z pewnością plaża a na niej piasek i woda. Ten sposób spędzania czasu odpowiada zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Warto dodać, że sopockie plaże są strzeżone, co zwiększa bezpieczeństwo kąpieli dla małych dzieci. Tylko co robić, gdy jest zbyt zimno, by wybrać się z dziećmi na plażę?

Place zabaw

W mieście zlokalizowanych jest kilka świetnie wyposażonych placów zabaw. Zamontowane tam karuzele, huśtawki, małe parki linowe sprawiają, że są one dedykowane młodszym i nieco starszym dzieciom. To forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, w dodatku zwykle w towarzystwie wielu innych dzieci. Pociechy się nie nudzą, a dorośli nie spuszczając ich z oczu mogą spokojnie spędzić chwilę czasu popijając ulubioną kawę. No tak, ale co robić, gdy pada deszcz?

Muzeum figur woskowych i nie tylko

Gdy pada deszcz dzieci się nudzą. To stare powiedzenie jest prawdziwe, ale nie w Sopocie. Tu nawet przy niekorzystnej aurze można przyjemnie spędzić czas wraz z dziećmi. W Sopocie działa Muzeum Figur Woskowych, w którym zgromadzono wiele ciekawych figur sławnych artystów, postaci fantastycznych i innych. Dzieci będą zachwycone mogąc zrobić sobie zdjęcie ze swoimi ulubionymi bohaterami. Dorośli też znajdą tu coś dla siebie.

Gdy najmłodszych rozpiera energia, a pogoda wciąż nie rozpieszcza, warto skorzystać z kąpieli pod dachem w pobliskim aquaparku. Pobyt tutaj to dla dzieci starszych i młodszych okazja do doskonałej zabawy. Płytkie i głębokie baseny, deski do pływania, bąbelki w jacuzzi a dodatkowo długie ślizgawki. Zajęcie przynajmniej na kilka godzin i to dla całej rodziny.

W deszczową pogodę można zabrać dzieci do biblioteki, gdzie w ramach programu Miniteka na najmłodszych czeka wiele zabaw związanych z literaturą.

Jak widać pobyt z dziećmi w Sopocie nie może być nudny. Miasto oferuje wiele atrakcji zarówno w deszczowe dni, jak i w słoneczną pogodę. Sport na świeżym powietrzu, zadaszona sala zabaw, skansen czy biblioteka. Każda rodzina znajdzie coś dla siebie.