Wycieczki morskie

Sopot to miejsce, które skomunikowane jest z Helem, Gdynią i Gdańskiem tramwajem wodnym, który jest po prostu niewielkim statkiem pasażerskim.

Połączenia krajowe

Morskie połączenia krajowe funkcjonują w sezonie turystycznym, a w pozostałym okresie liczba kursów jest ograniczana, bądź okresowo zawieszana. Przystępna cena i lokalny charakter sprawiają, że ta atrakcja turystyczna cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród turystów odwiedzających Sopot. Z Gdyni i Gdańska realizowana jest większa liczba połączeń, dzięki czemu możliwe jest zobaczenie całej zatoki Gdańskiej z perspektywy morskiej.

Przewoźnicy morscy oferują ponadto bogaty program atrakcji realizowanych na morzu. Warte zainteresowania są wycieczki dwudniowe, w trakcie których nie schodzi się na ląd. Dedykowane są rodzinom z dziećmi, dla których przewidziany jest bogaty program animacji. W tym czasie dorośli mogą skorzystać z barów, zabiegów kosmetycznych, itp.

Połączenia międzynarodowe

Mimo, że w samym Sopocie nie ma portu pasażerskiego, z rejsów morskich można skorzystać wypływając z Gdyni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zainteresowane są zarówno jednodniowymi wycieczkami, jak i rejsem weekendowym, czy kilkudniowym pobytem u zamorskich sąsiadów.

Szwecja to kierunek zarówno na jednodniową, jak i weekendową wycieczkę. Rejsowy prom kursuje w tym kierunku codziennie. Wycieczkę najlepiej zaplanować tak, by do portu w Karlskrona przybić rano, a w podróż powrotną wyruszyć wieczorem. Miłośnicy podróży znajda tu wiele atrakcji, a także wyjątkowo przyjaznych dla turystów gospodarzy. Karlskrona oferuje wiele atrakcji turystycznych, które można zobaczyć samemu bądź z przewodnikiem. Wycieczkę po okolicy można kupić bezpośrednio na miejscu.

Dania w tym przypadku promy kursują zarówno na stały ląd, jak i na wyspę Bornholm. Oba kierunki warte są polecenia, przy czym wyspa wydaje się być bardziej interesująca ze względu na swoją lokalizację. Bornholm to małe miasteczko, niezwykle czyste i spokojne. To, co uderza pod drugiej stronie Bałtyku to jego piękny, lazurowy kolor. Wyspę można zwiedzać samodzielnie, lub jeszcze przed wypłynięciem wykupić wycieczkę z przewodnikiem. Obie destynacje polecane są na wycieczki jednodniowe i weekendowe.