5 powodów by odwiedzić Sopot

Kto nie był jeszcze w Sopocie, powinien szybko nadrobić zaległości. Poniżej znajduje się lista pięciu powodów, dla których trzeba to zrobić.

1. Jod dla zdrowia

Jod w powietrzu jest w każdej nadmorskiej miejscowości, jednak na najdłuższym w kraju sopockim molo, jest go nawet dwa razy więcej.

2. Perła Bałtyku

Unikalne położenie geograficzne sprawia, że sopockie morskie krajobrazy należą do jednych z najpiękniejszych w polskim pasie bałtyckim. Warto nasycić i ukoić zmysły pięknym widokiem o każdej porze roku.

3. Świeże ryby i pyszne jedzenie

Z przystani rybackiej świeże ryby dostarczane są wprost do okolicznych knajpek. Świeżą rybkę można zjeść na powietrzu, w lokalu, czy przydrożnym food trucku. Nie we wszystkich nadmorskich kurortach jest to możliwe. Poza daniami rybnymi sopockie gastronomie oferują przebogate menu – każdy wybierze coś dla siebie.

4. Trójmiasto

Sąsiedztwo Gdańska i Gdyni sprawia, że do Sopotu łatwo dostać się wybranym środkiem komunikacji, korzystając z ościennej infrastruktury. Dodatkowo Gdańsk i Gdynia zapewniają dalsze atrakcje tym, którzy nacieszyli się sielskim klimatem Sopotu.

5. Atrakcje dla aktywnych i tych aktywnych trochę mniej

Sopot zapewnia atrakcje dla każdego. Bez względu na wiek, czy preferowany sposób spędzania czasu. Znajdą się tu liczne atrakcje dla dzieci, rodzin, singli czy par. Jeśli chcemy odpocząć, tu się to z pewnością uda, jeśli spędzić czas aktywnie – to jest odpowiednie miejsce.