Sopocka marina

Sopot wykorzystuje każdą okazję, by przyciągnąć jak największą ilość gości i turystów. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie geograficzne może zaoferować wiele osobom lubiącym sporty wodne. Z myślą o nich powstała jedna z najpiękniejszych w regionie przystani jachtowych.

Przystań jachtowa

Przystań jachtowa zlokalizowana jest w sąsiedztwie molo, które ogranicza ją z jednej strony. Marina pomieścić może jednorazowo ponad 100 jachtów. W porównaniu do innych marin wyróżnia ją wyłącznie postojowy charakter. Dzięki temu w tej małej przystani nie generuje się dodatkowego hałasu, a cumujące łodzie są dodatkową atrakcją turystyczną dla spacerujących po pomoście.

Atrakcje przystani

Przystań poza miejscem postojowym jest bazą szkoleniową dla przyszłych żeglarzy. Jej teren stanowi także punkt szkoleniowy dla różnego rodzaju szkółek żeglarskich. Zajęcia oferowane w szkółkach są dedykowane osobom w każdym wieku: dzieciom, młodzieży i dorosłym. W sopockich szkółkach można uzyskać patenty: motorowodny, sternika i żeglarza jachtowego. Specjalne kursy i atrakcje umożliwiają również rodzinny aktywny wypoczynek pod żaglami.

Warto zaznaczyć, że miejscowa baza sprzętowa do uprawiania sportów wodnych zapełnia pełen zakres sprzętu i związanego z nim usług. Dostępne są małe łódeczki, kajaki, deski surfingowe, kite ale także katamarany i większe jachty.

Z uroków żeglarskiego Sopotu skorzystać mogą amatorzy w ramach pojedynczych zajęć oraz osoby zaawansowane, dla których dedykowane są całe bazy hotelowo-żeglarskie.