Sopockie atrakcje poza sezonem

Sopot wszystkim kojarzy się z latem i słoneczną plażą. Tymczasem kurort ten oferuje wiele atrakcji poza sezonem letnim, gdy na plaży hula wiatr. Czy warto odwiedzić Sopot zimą lub jesienią? Zdecydowanie tak. Poniżej lista atrakcji dedykowanych przyjezdnym poza sezonem letnim.

Spacery brzegiem morza i molo

Mimo, że pogoda nie rozpieszcza wciąż warto wybrać się na spacer brzegiem morza i na molo. Poza sezonem letnim jest tu zdecydowanie mniej ludzi, ciszej i bardzo klimatycznie. Morski krajobraz nadal zachwyca, choć innymi, niż w lecie kolorami. Gwar plażowiczów nie zakłóca wrzasku mew fruwających nad głowami, ani szumu fal dobijających do brzegu. Niewątpliwie ta sceneria ma swój urok i warto przyjechać do Sopotu poza sezonem, by tego doświadczyć.

Tanie noclegi w doskonałych lokalizacjach

Poza tzw. wysokim sezonem turystycznym ceny noclegów znacząco spadają. Dzięki temu można skorzystać z bardzo dobrych miejsc noclegowych, nie wydając przy tym fortuny. Wiele hoteli oferuje również w promocyjnych cenach pakiety spa, kręgielnie czy inne usługi. Równocześnie hotele nie są przepełnione i panuje w nich błogi spokój.

Aquapark

Chłód na dworze nie oznacza konieczności rezygnacji z kąpieli. W mieście działa aquapark, który oferuje możliwość kąpieli, skorzystania z sauny i zabiegów spa, zjeżdżalnie dla dzieci oraz połączenie z basenem zewnętrznym. Basen zewnętrzny czynny jest również zimą, a woda w nim jest podgrzewana. Wizyta w tym centrum wodnych atrakcji jest dobrym pomysłem na aktywne spędzenie czasu.

Łysa Góra

To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców w sezonie zimowym. W rzeczywistości Łysa Góra to niewielkie wzniesienie, które jednak zaopatrzone jest w wyciąg narciarski o długości niemal 300 m. Trasa jest sztucznie naśnieżana, oświetlona do późnych godzin wieczornych. Amatorzy jazdy na nartach mają więc okazję do szusowania w Sopocie. Dodatkową atrakcją jest piękna panorama Zatoki Gdańskiej. Gdy nie ma śniegu, na szczyt wzniesienia prowadzi urokliwa trasa spacerowa.

Więcej jodu

Osoby cierpiące na choroby tarczycy z pewnością ucieszy informacja, że jesienią i zimą jodu w morskim powietrzu jest więcej. Wiatr nawiewa powietrze znad morza a fale z większą mocą rozpryskują się o brzeg. W ten sposób jod dobija do brzegu w większej, niż w letnią pogodę, ilości.

Dotychczas pobyty w miejscowościach wypoczynkowych poza sezonem zarezerwowane były dla emerytów, którzy chcieli uniknąć tłumów i gorącego lata. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd poza sezonem z powodu bardzo dużej liczy gości w okresie letnim. Wiele osób woli spędzać czas bardziej kameralnie, bez pośpiechu, kolejek i tłumów w restauracji. Na szczęście Sopot nadąża za tym trendem i swoim gościom oferuje bardzo wiele o każdej porze roku.