Rowerem po Sopocie

Sopot oferuje ludziom lubiącym aktywne formy spędzania czasu wiele różnorodnych rodzajów aktywności, zarówno uprawianej w formie indywidualnej, jak i w ramach zorganizowanych wydarzeń sportowych.

Sportem, który pokochali Polacy jest jazda na rowerze. Dla przeciętnych cyklistów nie wymaga wielkiego wkładu finansowego, a stanowi doskonały sposób na zachowanie zdrowia i zapewnienie organizmowi niezbędnej dawki ruchu. Co więcej, aktywność ta zalecana jest osobom z nadmiernymi kilogramami, ponieważ jak żadna inna, nie obciąża nadmiernie stawów.

Włodarze Sopotu dostrzegli potrzeby rowerzystów i stworzyli dla nich bardzo dobrą bazę sprzętową i infrastrukturalną.

Rowerem po Sopocie

W Sopocie funkcjonuje dobrze rozwinięta sieć ścieżek rowerowych. Lubiący tę formę aktywności mogą skorzystać z miejskich wypożyczalni rowerów, przyjechać do Sopotu ze swoim sprzętem, lub wypożyczyć jednoślad w hotelu, gdyż wiele z nich udostępnia rowery swoim gościom. Rowerem można zwiedzić całe miasto. Wiele tras rowerowych dostępnych jest dla początkujących i średnio zaawansowanych cyklistów. Dodatkowo są usytuowane w sposób pozwalający na zwiedzenie każdej części miasta rowerem. Trasy te mają długość do 10 kilometrów.

Zwiedzanie regionu na rowerze

Bardziej zaawansowani rowerzyści i lubiący dłuższe trasy również znajdą coś dla siebie. Dostępny jest duży wybór tras o długości do 90 km. Przebiegają one drogami utwardzonymi i gruntowymi. W ten sposób zobaczyć można piękno otaczającej region przyrody. Trasy dają możliwość odwiedzenia bardzo zróżnicowanych miejsc – od atrakcji przemysłowych (port lotniczy) po trakty brzegiem rzek i jezior. Jedna z tras pozwala na przejażdżkę wzdłuż wybranych jezior kaszubskich, chociaż jest to trasa wymagająca ponieważ liczy 90 km. Rowerem dojechać można też do licznych rezerwatów przyrody, zamku w Łapalicach. I najważniejsze – dla rowerzystów dostępne są plaże oddalone od centrum miejskiego.

By zadbać o cyklistów sopockie ścieżki rowerowe udostępnione są na stronie miasta. Zawierają szczegółowy opis trasy, wraz z danymi dotyczącymi rodzaju drogi i jej przewyższenia.