Sopot na leniwy weekend

Sopot to doskonałe miejsce do spędzenia weekendu. Z pewnością w tak krótkim czasie nie uda się zobaczyć wszystkiego, co oferuje turystom, lecz warto wybrać ten kierunek. Polecany jest poszukującym wyciszenia, jak i aktywnego wypoczynku. Sopot jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą kraju – dojechać można samochodem, lub wybrać połączenie kolejowe czy lotnicze poprzez Gdańsk i Gdynię.

Odpoczynek

Dla szukających odpoczynku Sopot oferuje wiele leniwych atrakcji. Oczywiście pierwszą z nich są spacery, a jest gdzie spacerować. Mimo, że miasto jest kurortem nadmorskim, to posiada liczne tereny spacerowe w pobliskich lasach i parkach. Pozwalają na wtopienie się w otaczającą przyrodę i ukojenie zmysłów. Las jest piękny o każdej porze roku i zawsze zachwyca. Podobnie parki zdrojowe pozwalają na spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody, lecz w niedalekiej odległości od bazy hotelowej. Doskonałym miejscem do spacerów są oczywiście plaże. W okolicach miasta znajdują się jedne z najpiękniejszych bałtyckich plaż i warto spędzić na nich choć trochę czasu.

Warto zobaczyć

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest sopockie molo. Jest wyjątkowe – nie dość, że drewniane, to jeszcze najdłuższe molo w Polsce, a mierzy nieco ponad pół kilometra. Ze spaceru warto skorzystać nie tylko ze względu na unikalny charakter budowli, czy piękne widoki na Bałtyk, lecz również ze względu na dwukrotnie wyższą zawartość jodu w powietrzu, w porównaniu do ilości jodu nad lądem.

Kolejnym punktem wartym zobaczenia jest Monciak, czyli deptak przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. To najszerszy pasaż spacerowy centrum. Zlokalizowanych jest tu wiele pubów, restauracji i sklepów, oraz popularna atrakcja turystyczna Krzywy Domek wraz z przyległą galerią.

Kilkaset metrów od mola znajduje się przystań rybacka. Jest to miejsce bardzo urokliwe szczególnie w momencie, gdy na plażę wyciągnięte są niewielkich rozmiarów łodzie rybackie. W tym miejscu można zjeść świeżo przyrządzone ryby, dostarczone wprost z kutra rybackiego. W Sopocie funkcjonuje także jedna z najstarszych latarni morskich. Jej wieża widokowa dostępna jest dla zwiedzających za niewielką opłatą.

Do niewątpliwych atrakcji turystycznych zalicza się Opera Leśna. Będąc w Sopocie koniecznie trzeba zobaczyć na żywo miejsce, w którym odbywa się jeden z najpopularniejszych polskich festiwali muzycznych. Amfiteatr, o ile nie odbywają się w nim koncerty, można zwiedzać przez cały rok.

Zwieńczeniem leniwego odpoczynku jest możliwość skorzystania z bogatej oferty spa, kawiarni i restauracji. Również poszukujący wrażeń kulturalnych znajdą coś dla siebie na leniwe wieczory dzięki bogatej ofercie spektakli, koncertów i kina.